Formowarka pięt model PZ - 1, OZ - 2, FZ - 2, FZ - 2cz
jako maszynę obuwniczą do kształtowania pięt cholewek z zapiętkami z tkaniny termoplastycznej, albo pięt obuwia z zakładkami termoplastycznymi, lub z wtórnej skóry, w celu nadania im wstępnego kształtu odpowiadającego profilowi kopyta, a stosowaną w skali warsztatowej, przed procesem bezpośredniego wtrysku albo w procesie montażu obuwia czynnością zakładania kopyt.
Formowarka pięt wykonana jest w odmianach:
model PZ- 1 - Przyklejarka zapiętków jako jednoszczękowa z zimnym kopytem dla jednej cholewki, z parą ogrzewanych kopyt o napędzie mechanicznym lub pneumatycznym.
model OZ- 2 - Obciągarka pięt jako jednostanowiskowa, dla pary cholewek, z ogrzewanymi kopytami o napędzie pneumatycznym.
model FZ- 2 - Formowarka zakładek jako dwustanowiskowa, dla dwu par cholewek, z ogrzewanymi i zimnymi kopytami o napędzie pneumatycznym.
 
      Na indywidualne zamówienie wykonujemy maszynę z mechanicznym ustawianiem i zaprasowywaniem pięt oraz grzaniem i chłodzeniem szczęk, a także z zamrażaniem metalowych kopyt formujących / model FZ-2cz /.
 

model PZ-1

model FZ-2

 
Formowarka zakładek FZ-2cz
  • formowanie odbywa się w dwóch etapach:
  1. przez podgrzanie pięty cholewki wraz z zakładką termoplastyczną, na górnych ogrzewanych kopytach i odpowiednio wyprofilowanych gorących szczękach dociskowych;
  2. przez schłodzenie pięty ze zmiękczoną gorącą zakładką cholewki naciągniętej na zmrożonych kopytach, przy jednoczesnym docisku elastycznej obejmy i zaprasowaniu dolnej krawędzi pięty
Parametry:
dł./szer./wys. 780/750/1700 mm
ciężar 210 daN
napięcie elektr. 220/380V 50 Hz
moc elektr. 2,1 kW
ciśnienie sprężonego pow. 0,6 MPa
wydajność produkcji 800 par/zm